Elektronický zámok? Toto sú jeho výhody

Elektronický zámok? Toto sú jeho výhody

Zabezpečovanie

Vysoké zabezpečenie vchodových dverí od bytu, domu či firmy je na nezaplatenie – udržuje rovnako osoby ako aj váš majetok v bezpečí. V prvom rade je dôležité investovať do kvalitných bezpečnostných dverí, ale zabúdať by sme nemali ani na výber správnej bezpečnostnej vložky aj zámku.

 

 

Okrem klasických zámkov na kľúč je dnes dostať tiež elektronické zámky, čo v dnešnej digitálnej dobe nie je žiadnym prekvapením. A ako sme už pri nových technológiách zvyknutí – prinášajú množstvo funkcií, ktoré robia náš život jednoduchším. Pozrime sa spoločne na to, aké výhody so sebou prinášajú elektronické zámky a prečo stoja za vyskúšanie.

Prístupové práva máte plne pod kontrolou

Neviete, kto všetko má kľúč od vášho bytu, domu či firmy? Čo keď si kľúč niekto skopíroval bez vášho vedomia? Pokiaľ máte elektronický zámok, predchádzajúce otázky sú úplne bezpredmetné. Elektronický zámok vám umožňuje spravovať prístupové práva, ktoré môžete kedykoľvek zmeniť – takže máte vždy prehľad o tom, kto môže odomknúť vaše dvere.

Okrem toho, že môžete určovať, ktoré osoby majú povolený vstup do budovy, vám elektronický zámok tiež umožňuje kontrolovať čas, kedy má konkrétna osoba vstup povolený. Túto funkciu využijú najmä firmy či iné priestory, kde je potrebné obmedzovať vstupy iba na určité časové úseky.

Strata kľúčov? Žiadny problém!

Strata kľúčov predstavuje pri klasických zámkoch problém, keďže neviete, kde vaše kľúče skončili – možno sú niekde zapatrošené, možno ste ich doma niekam odložili, ale nepamätáte si kam… alebo vám ich niekto úmyselne ukradol a kedykoľvek sa u vás môže zastaviť a vlámať sa do vášho domu. V takejto situácii vám zostáva jediné – vymeniť si vložku a zaobstarať si nové kľúče.

S elektronickým zámkom vaše starosti odpadajú, pretože bezpečnosť vášho domova sa dá okamžite obnoviť prostredníctvom mobilného telefónu (a to odkiaľkoľvek) a zároveň ušetríte kopec peňazí za výmenu novej vložky a nové kľúče.

 

Už žiadne kľúče vo vreckách

Otravuje vás neustále nosenie kľúčov so sebou, kamkoľvek idete? No mobilný telefón si doma zabudne len málokto, súhlasíte? S elektronickým zámkom môžete dať zbohom klasickým kľúčom – na odomknutie dverí vám totiž stačí aj váš telefón.

Dokonalý prehľad o osobách a ich činnosti

Zmizlo vám niečo z domu, kancelárie, či zo skladu? Alebo sa v budove stalo niečo iné a vy potrebujete zistiť, kto je za to zodpovedný? Aj to zistíte pomocou elektronického zámku – ten totiž presne monitoruje, kto sa v určitý čas v budove nachádzal, takže presne viete, za kým máte ísť.

Elektronické zámky v LOCK Service

Ako ste sa mohli dočítať v tomto článku, elektronické zámky majú nepopierateľné výhody, ktoré stoja za zváženie, a to najmä pre firmy či iné komerčné priestory. Pokiaľ je elektronický zámok niečo, čo vás zaujalo a chceli by ste sa dozvedieť viac informácií, obráťte sa na LOCK Service – radi vám poradíme vo výbere a tiež vám ukážeme, ako takýto elektronický zámok funguje (jeden sa nachádza aj v našej predajni).