5 miest, kde vám neodporúčame ukrývať svoje cennosti

5 miest, kde vám neodporúčame ukrývať svoje cennosti

Novinky, Trezory

Držíte doma vyšší obnos peňazí a neviete, kam ich poriadne ukryť pred zlodejmi? Premýšľali ste nad tými najčastejšími skrýšami, ako sú zásuvky, skrine, knihy, koše na bielizeň? Musíme vás sklamať. O všetkých týchto skrýšach vedia aj zlodeji.

Zásuvky a skrine

Ide o jednu z najčastejších skrýš, kde si ľudia skrývajú či už peniaze alebo šperky. Práve toto je jedna z tých skrýš, kam si ľudia ukrývajú všetko aj vo filmoch a viete, ako to skončí? Presne tak, cennosti im zmiznú. Preto určite neodporúčame ukrývať si skutočne cenné veci na tieto miesta.

zasuvka

Kôš na bielizeň

Hovoríte si, aká je to skvelá skrýša, veď predsa v špinavej bielizni sa určite zlodej nebude hrabať? Bohužiaľ, aj toto je jedna z najčastejších a najmenej praktických skrýš. Ak zlodej vie, že máte doma vyšší obnos peňazí, prípadne vlastníte cenné šperky, verte, že sa bude pozerať skutočne všade, aj do koša na bielizeň.

kos na bielizen

Knihy v knižnici

Ste veľkým milovníkom kníh, a preto máte knižnicu preplnenú množstvom kníh a zvažujete, že si do kníh ukryjete hotovosť? Ak ide o menšiu hotovosť, pri ktorej vám nebude ľúto, že by mohla zmiznúť, tak v tom problém nevidíme. Avšak, knihy tvoria ďalšiu veľmi nepraktickú skrýšu, a to aj v prípade, že sa knihy rozhodnete posunúť ďalej a zabudnete, že medzi stranami nejakú hotovosť máte. Existujú aj falošné knihy, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako reálne, ale ich obsah je prázdny, a teda tam si môžete niečo ukryť. No čo v prípade, ak sa zlodej rozhodne všetky knihy vyhádzať? Vaša skrýša bude odhalená.

knihy v kniznici

Obrazy a fotorámy

Aj túto skrýšu ste mohli vidieť v mnohých amerických filmoch. Ľudia si zväčša ukrývajú nejakú hotovosť alebo cenné papiere za obraz alebo do fotorámov, čo nie je úplne praktické. Zabudnite na všetky tieto skrýše, ktoré nie sú vôbec bezpečné a účinné.

obrazy

Záhrada

Záhrada sa môže považovať za bezpečnejšiu, ako doteraz spomenuté skrýše. No čo v prípade, ak vás uvidí sused, že kopete dieru, do ktorej niečo zahrabávate? Čo ak váš pes vašu skrýšu odhalí a zakopaný poklad vyhrabe? Hovoríte si, že veď ja psa nemám? Nikdy neviete, kedy sa cudzí pes ocitne na vašej záhrade. Ďalšou chybou je, že cennosti neuzavriete poriadne a nezabezpečíte ich a ich obsah sa poškodí vonkajšími vplyvmi, ako je dážď a podobne. A posledný dôvod, prečo neukrývať cenné veci do záhrady je, že môžete zabudnúť, kde presne ste ich zakopali a prísť o ne.

zahrada

Domáci trezor

Čo vám môžeme odporučiť, je zadovážiť a zakúpiť si kvalitný trezor, ktorý bude spĺňať všetky bezpečnostné kritéria. Domáci trezor slúži na úschovu peňažnej hotovosti, dôležitých dokumentov a iných cenností, ktoré si vyžadujú potrebnú a spoľahlivú ochranu. Existuje niekoľko typov domácich trezorov. Môžete si pokojne zabezpečiť trezor menších a väčších rozmerov, či si môžete vybrať medzi stenovým alebo nábytkovým trezorom. Dôležité je, aby plášť trezora bol z kvalitného materiálu a uzamykanie bolo bezpečné. Zväčša kvalitné trezory, ktoré spĺňajú všetky bezpečnostné kritéria a požiadavky, získavajú Certifikát bezpečnostnej triedy podľa EN 1143-1. Ak vlastníte sejf, ktorý sa jednoducho otvorí, prípadne jeho plášť je jednoduché zničiť, je potrebné zvážiť niečo lepšie.

trezor

Pokojne, ak potrebujete poradiť s výberom kvalitného a vhodného trezoru pre vás, môžete nás osloviť a my vám veľmi radi pomôžeme a odpovieme vám na všetky vaše otázky. Alebo, ak potrebujete váš súčasný trezor opraviť, zavolajte nám.