Ako efektívne zabezpečiť vašu domácnosť pred zlodejmi?

Ako efektívne zabezpečiť vašu domácnosť pred zlodejmi?

Zabezpečovanie

Vedeli ste, že každých 30 sekúnd je na svete vykradnutý jeden dom? Nikde ale nie je napísané, či to nemôže byť práve váš. Preto by ste mali myslieť na bezpečnosť vašej rodiny i nehnuteľnosti a zvážiť pridanie niekoľkých bezpečnostných prvkov. My vám prinášame 3 overené tipy, ako na to.

Bezpečnostné dvere s príslušenstvom

Minimum, čo môžete v súčasnej dobe urobiť pre bezpečie vašej rodiny a nehnuteľnosti je zakúpiť a namontovať kvalitné bezpečnostné dvere, najlepšie s protipožiarnou ochranou. Tento must have bezpečnostný prvok ochráni vašu nehnuteľnosť pred mechanickým napadnutím najrôznejšími spôsobmi – páčidlom, hasákom, kliešťami alebo drevenými a plastovými klinmi.

A čo takto pridať aj niekoľko doplnkových prvkov na dvere a okná? Bezpečnostné fólie vyzerajú pekne a pridávajú domovu dostatok súkromia a bezpečnostnú ochranu. Cez okná tak môžete vidieť von, no vás neuvidí nikto. Súčasný trh ponúka aj široký sortiment bezpečnostných zámkov na dvere. Tie vaše dvere ochránia nielen pred silnými nárazmi, ale aj pokusmi odvŕtať zámok. Na ochranu kľúča pred neoprávneným kopírovaním môžete zase použiť bezpečnostné kované vložky. Pri strate alebo krádeži si tak výroba nového kľúča bude vyžadovať aj predloženie bezpečnostnej karty. Možností je naozaj nespočetne veľa. Stačí si len vybrať tie správne.

bezpecnostne dvere

Keď nechcete investovať priveľa

Do bezpečnosti vašej nehnuteľnosti však nemusíte investovať priveľa. Tajomstvo sa skrýva v sile niekoľkých jednoduchých detailov. Jedným zo spôsobov, ako váš dom ochrániť pred potenciálnymi zlodejmi, je zatiahnutie všetkých žalúzií. A to, nielen počas noci, ale aj v čase vašej neprítomnosti. Predídete tak zvedavým očiam všetkých potenciálnych zlodejov. Rovnako by ste sa mali uistiť, že pri odchode sú všetky okná a dvere na vašej nehnuteľnosti adekvátne zatvorené.

bezpecnostne zaluzie

Ako ale zabezpečiť vašu domácnosť pomocou finančne nenáročných bezpečnostných opatrení? Nenechajte návštevníkov čakať príliš dlho! Keď vám niekto zazvoní pred dverami a vaša situácie to dovoľuje, otvorte ihneď. Predídete tak dojmu, že v dome aktuálne nikto nie je, čo zníži riziko krádeže. A aby sme nezabudli, jednoduchým trikom je aj výmena vonkajších svetiel za senzorové osvetlenie ako výstrahu pre zlodejov.

Moderné bezpečnostné systémy

Bezpečnostný alarm, kamery či nálepky s výstrahou. Aj keď sa mnoho zlodejov rozumie do domácich poplašných systémov, rozhodne nechcú byť prichytení pri čine. Preto si dobre premyslia, či sa nejaký bezpečnostný systém rozhodnú deaktivovať. Najmä pri podozrení, že je zariadenie napojené na políciu.

kamery

Prítomnosť bezpečnostnej kamery môže prípadných zlodejov odradiť, ba dokonca pomôcť chytiť. Navyše, pomocou bezplatných aplikácií môžete vaše staré telefóny alebo tablety premeniť na bezpečnostné kamery umiestnené okolo celého domu. V každom prípade však nezabudnite ani na bezpečnostné nálepky. Lupiči hľadajú jednoduché ciele a už len označenie „Pozor, tu strážim ja(pes)!“ je dostatočne demotivujúce. Avšak, používate výhradne korektné označenia, pretože profesionáli sa nenechajú oklamať falošnými.