7 tipov na zvýšenie bezpečnosti vášho domu

7 tipov na zvýšenie bezpečnosti vášho domu

Zabezpečovanie

Zariaďovanie vášho nového domova je rozhodne zábavnejšou činnosťou, ako kupovanie a nastavovanie bezpečnostných prvkov. Vedeli ste však, že každých 30 sekúnd je na svete vykradnutý jeden dom? Myslite na bezpečnosť vašej rodiny i nehnuteľnosti a využite aspoň niektoré z našich 7 tipov pre zvýšenie bezpečnosti vašej domácnosti pred zlodejmi.

Bezpečnostné dvere sú must have

Vec sa má tak, že v aktuálnej dobe plnej výdobytkov moderných technológií sú bezpečnostné dvere najvyššej kvality doslova must have. Ochránia váš dom alebo byt pred mechanickým napadnutím kliešťami, hasákom, drevenými či plastovými klinmi alebo páčidlom. Ak sa ale rozhodnete investovať do naozaj kvalitnej značky bezpečnostných dvier, budú odolné aj voči elektrickým náradiam, ba dokonca pílke.

bezpecnostné dvere

Pridajte uzamykacie systémy

Nikdy nie je na škodu pridať dvojitú ochranu na vaše dvere v podobe uzamykacích systémov. V LockService máme k dispozícií široký sortiment bezpečnostných zámkov na dvere, ktoré vaše dvere ochránia pred silnými nárazmi alebo pokusmi odvŕtať zámok. Bezpečnostné kované vložky budú zase slúžiť na ochranu kľúča pred neoprávneným kopírovaním. Ak vám teda váš kľúč ktosi ukradne, alebo ho stratíte, výroba nového kľúča si bude vyžadovať aj predloženie bezpečnostnej karty. 

Máte už fólie na okná a dvere?

Zabezpečiť svoju domácnosť môžete aj pomocou bezpečnostných ochranných fólií. Táto fólia slúži na to, aby v prípade rozbitia nevypadali kúsky črepov do miestnosti. Rovnako zabezpečí sklo pevnejšie, takže v prípade vlámania budú mať zlodeji s takýmito sklami problém. Ochranné bezpečnostné fólie nie je vidieť. Navyše, jednoduchým spôsobom, ako ochrániť váš dom pred potenciálnymi zlodejmi je aj zatiahnutie všetkých žalúzií počas noci a v čase vašej neprítomnosti. Takýmto spôsobom predídete zvedavým očiam zlodejom, ktorí nebudú vidieť a vedieť, čo všetko ich vo vašom dome láka.

bezpecnostne folie na oknach

Zabezpečte si alarm

Je náročné presne určiť, koľko potenciálnych zlodejov odradia domáce poplašné systémy. Pri prehliadaní recenzií určite nájdete protichodné odpovede. Niektorí zlodeji nebudú mať problémy ani s bezpečnostnými systémami najvyššej kvality, iným zase vyhovuje deaktivácia určitých značiek. Vždy je však potrebné si pamätať, že väčšina prípadných zlodejov nechce byť prichytená pri čine. Zaobstarajte si preto spoľahlivý bezpečnostný systém, ktorý bude sa spustí aj v prípade, že je vypnutý. Pre ešte vyššiu mieru ochrany by ste tiež mali zvoliť taký, ktorý je možné napojiť na políciu. Je viac ako pravdepodobné, že pri spustení alarmu zlodej preskočí váš dom a vydá sa k ľahšiemu cieľu.

Sila bezpečnostných kamier

Bezpečnostné kamery môžu fungovať jednak s domácim bezpečnostným systémom, ale aj samostatne. Prítomnosť kamery môže prípadných zlodejov odradiť, alebo ich môže pomôcť chytiť. Existuje veľa bezplatných aplikácií, ktoré môžu zmeniť vaše staré telefóny a tablety na bezpečnostné kamery umiestnené okolo celého domu.

bezpecnostne kamery

Bezpečnostné znaky a nálepky

Neviete si vybrať plnohodnotný bezpečnostný systém? Alebo na neho jednoducho nemáte peniaze? Úplne banálnym, no efektívnym spôsobom ochrany pred zlodejmi sú bezpečnostné značky. Lupiči hľadajú ľahké ciele a na ich odradenie môže stačiť aj hrozba bezpečnostného systému. Uistite sa však, že používate legitímne označenia, pretože profesionáli sa nenechajú oklamať falošnými.

Sila detailov

Pre ochranu vášho domu však môžete urobiť aj niekoľko finančne nenáročných bezpečnostných opatrení. Základom je nenechať návštevníkov čakať pred vchodovými dverami príliš dlho. Pokiaľ je to možné otvorte ihneď, ako vám niekto zazvoní či zabúcha na dvere. Zamedzíte tak dojmu, že v dome nikto nie je. Ďalším jednoduchým spôsobom je istota, že pri odchode ostávajú všetky okná a dvere uzatvorené. No a napokon vymeňte všetky vonkajšie svetlá s manuálnym zapínaním za senzorové osvetlenie. To sa zapne hneď po zosnímaní pohybu a varuje zlodeja pred tým, že sa vo vašom dome môže niekto nachádzať.

zatvaranie okien

Chceli by ste zvýšiť bezpečnosť vašej rodiny a nehnuteľnosti na maximum a predísť možnej krádeži? Neváhajte a rezervujte si termín vašej bezplatnej obhliadky a poradenstva u vás doma. Spoločne ochránime váš domov pred zlodejmi nainštalovaním bezpečnostných dvier, zámkov a kovaní bez zbytočných starostí.