Zabuchnuté bezpečnostné dvere: Ako ich otvoriť?

Zabuchnuté bezpečnostné dvere: Ako ich otvoriť?

Zabezpečovanie

Poznáte to, vybehli ste z domu odniesť deti do škôlky, dokúpiť mlieko, vybrať poštu alebo jednoducho len vyniesť smeti. Dvere ste zabuchli s vedomím, že kľúče máte predsa vo vrecku! Vrátite sa domov a zistíte, že kľúče ostali položené na skrinke alebo visia na vešiaku. A aby toho nebolo málo, nikto nie je doma. Ako si poradiť s touto nepríjemnou situáciou a dostať sa domov? Ako otvoriť zabuchnuté vchodové dvere bez kľúča?

 

 

Vyhnite sa impulzívnym nápadom

Väčšine z nás by ako vynikajúci prvý podnet napadlo použiť obyčajnú čiernu sponku na vlasy. Veď tak to predsa robí každý vo filme, no nie? Veľmi populárne sú aj nápady s páčidlom, kladivom či skrutkovačom z otvorenej garáže alebo vykopnutie dverí hodné akčného filmu.

V týchto prípadoch je potrebné mať na pamäti, že súčasný trh ponúka omnoho sofistikovanejšie mechanizmy na zatváranie dverí, ako to bolo kedysi. Takýmito extrémnymi pokusmi by ste dvere nielenže neotvorili, ale mohli by ste navyše poškodiť uzamykací systém, rozbiť sklenenú výplň alebo znehodnotiť lak na dverách.

otvaranie dveri

Nemá niekto náhradné kľúče?

Viete, ako sa hovorí, „Dvakrát meraj, raz rež!“. Nenechali ste susedovi alebo nejakému rodinnému príslušníkovi náhradné kľúče? Môže ich mať mama, dcéra, bývalý partner alebo sused, ktorý vám minulý rok strážil dom, keď ste boli na dovolenke. Nenechali ste náhodou jedny náhradné kľúče v kvetináči na dvore? Viac ako 50 % prípadov zabuchnutých dverí, sa dá vyriešiť jednoducho a bez zbytočných zásahov do zámkov.

Hľadajte otvorené okno

Bývate na prízemí alebo v rodinnom dome? V tomto prípade je „prvou pomocou“ aj kontrola, či ste niekde nenechali otvorené okno. Povedzme si na rovinu, výmena potrhanej sieťky na okne je niekedy omnoho lacnejšia, ako zalarmovanie záchranných zložiek v podobe zámočníka.

otváranie okien

Otvorte ich pomocou náradia

V prípade, že majú vaše dvere jednoduché kovanie a máte k dispozícii skrutkovač, skúste z vonkajšej strany odmontovať upevňovacie skrutky a zložiť kovanie. Dvere sa následne pokúste otvoriť tak, že do otvoru na kľučku vložíte štvorhran a otočíte ním. Nie ste práve technický typ? Tak sa tomuto riešeniu radšej z ďaleka vyhýbajte a stavte na skúsených odborníkov!

Kontaktujte dodávateľa dverí

Keďže dodávateľ pravdepodobne najlepšie pozná typ dverí a spôsob ich uzamykania, mali by ste ho čo najskôr kontaktovať. Môže vám poradiť nejaké overené triky, pomocou ktorých vaše dvere otvoríte bez poškodenia alebo iných neželaných zásahov. Ba dokonca, nebudete platiť ani len za výjazd zámočníka.

zabuchnute dvere

Nechajte to na profesionálov!

Každá kvalitná kľúčová služba ponúka nielen non-stop otváranie zabuchnutých dverí, ale aj okamžitú výrobu kľúčov. Presne tak je to aj s profesionálmi z Lock Service, ktorí za vás jednoducho a bezpečne otvoria vaše zabuchnuté dvere a vy tak môžete pokojne a nerušene spať ďalej.