Zabezpečenie dverí

Zabezpečenie dverí

Zabezpečovanie

Podľa policajných štatistík sa až 80 percent vlámaní odohrá prekonaním okien či vchodových dverí. Preto je ochrana vstupu, terasových dverí najdôležitejšou časťou zabezpečenia domu.

Každá prekážka, ktorú musí zlodej prekonať, zvyšuje šancu, že sa nedostane dnu. Zlodej totiž riskuje, že kým bude prekonávať zábranu, vzbudí svojou hlučnosťou záujem susedov, spustí sa poplašné zariadenie alebo ho niekto nečakane vyruší.

 

Chrániť si svoj majetok by dnes malo byť samozrejmosťou. Niektorí ľudia sa poisťujú, iní vsádzajú na prevenciu v podobe dôkladného zabezpečenia svojej nehnuteľnosti.

Zabezpečenie väčšiny dverí sa skladá najmä z 2 hlavných častí – bezpečnostnej vložky a bezpečnostného kovania. Ak sú tieto dve zložky správne skombinované, vytvoria celok, ktorý zlodejom nie len zabráni preniknutie do vášho domova, ale vo veľa prípadoch ich od krádeže aj odradí skôr, ako by sa o niečo pokúsili.

Kedy je vhodné vložku vymeniť?

  • Pri kúpe bytu – neviete kto všetko mál kľúče.
  • Pri strate kľúča – neviete kto kľúč našiel a kto ho má.

Zabezpečiť dvere nám môžu pomôcťdoplnky ako sú dverné závory, prídavné dverné zámky, dverné retiazky, dverné priezory a krycie rozety. Tieto dverné zabezpečenia prostredníctvom ABUS doplnkov spĺňajú najvyššie bezpečnostné štandardy a poskytujú maximálnu ochranu proti vlámaniu. Zabezpečenie značky ABUS sa vyznačuje tiež moderným dizajnom a jednoduchou obsluhou. Kontaktujte nás cez náš formulár a radi Vám pomôžeme zabezpečiť svoj domov.