Idete na dovolenku? Nezabudnite na bezpečnosť vášho domova!

Idete na dovolenku? Nezabudnite na bezpečnosť vášho domova!

Novinky

 

Idete na dovolenku? Nezabudnite na bezpečnosť vášho domova!

Dovolenková sezóna je už v plnom prúde a mnohí z nás sa skôr či neskôr vydajú na cesty, aby si oddýchli, nabrali sily a užili si kvalitný čas so svojimi blízkymi. Medzitým, ako plánujete svoje výlety a balíte kufre, nezabúdajte na správne zabezpečenie svojho domova. Nikto z vás sa predsa nechce vrátiť domov a zistiť, že u vás bola neželaná návšteva, zatiaľ čo vy ste nič netušiac relaxovali, však? Predíďte návšteve zlodejov s týmito 5 bezpečnostnými tipmi, vďaka ktorým si budete môcť užiť bezstarostnú dovolenku.

 

 

  1. Nech to vyzerá, akoby ste boli doma

Aj vy patríte medzi tých, ktorí pri odchode na dovolenku zastrú všetky okná či vypnú elektrinu v celom dome? Áno, robí to mnoho z nás, pretože nám to dáva väčší pocit bezpečia. Ale je to z našej strany dobrý ťah?

Pokiaľ sú okná celé dni zastreté bez žiadnej zmeny, znamená to, že dom alebo byt je prázdny. A prázdny dom je ako priama pozvánka pre prípadných zlodejov, aby vás navštívili. Urobte to pre zlodejov ťažšie a nechajte dom alebo byt v takom stave, ako keď ste doma.

  1. Skontrolujte, či sú všetky dvere a okná bezpečne zatvorené

Tento krok je naozajstným základom a možno si hovoríte, že nikto nemôže byť taký hlúpy, aby nechal dvere alebo okná otvorené. Čudovali by ste sa, koľkí z nás to robia.

Pred odchodom celý byt alebo dom skontrolujte a uistite sa, že je všetko zatvorené tak, ako má byť. V tomto bode sa oplatí spomenúť aj to, že sa oplatí investovať do extra ochrany vašich dverí aj okien – LOCK Service ponúka bezpečnostné riešenia širokej škály.

  1. Požiadajte dôveryhodného suseda o pomoc

Dôveryhodný sused, priateľ alebo rodinný príslušník budú počas dovolenky ako váš náhradný pár očí – budú mať všetko pod dohľadom, zatiaľ čo vy si môžete užívať oddych s pokojom na duši. Poproste dotyčného, aby váš dom niekoľkokrát denne skontroloval a aby vás v prípade akejkoľvek podozrivej aktivity okamžite kontaktoval (alebo aj osobne zasiahol).

  1. Dajte si pozor na sociálne siete

Dovolenka, oddych, kopec spomienok… Kto by sa v dnešnej dobe nepochválil na sociálnych sieťach? Fotky z dovolenky na internet predsa patria! Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, čo vlastne fotografiami z dovolenky prezrádzate? No predsa – že nie ste doma!

Pokiaľ je pre vás bezpečnosť viac, ako selfie z pláže, asi ste už pochopili, čo máte robiť – nedávajte svetu vedieť, že ste preč. Nehovoríme, aby ste fotografie nezdieľali vôbec – stačí, ak vydržíte do doby, kedy budete opäť doma a môžete mať nad všetkým dohľad. Že to je príliš? V tomto prípade je najlepšie fotografie zdieľať iba s okruhom blízkych priateľov a rodiny, a nie so stovkami či tisíckami cudzích ľudí v kyberpriestore. Pretože nikdy neviete…

  1. Vybavte sa bezpečnostným alarmom a kamerami

Bezpečnostný alarm a bezpečnostné kamery sú počas vašej neprítomnosti tým najlepším priateľom – vidia to, čo vy nevidíte a vedia o každom pohybe. Pokiaľ hovoríme o bezpečnostných kamerách, tie majú jednu obrovskú výhodu – dokážu odstrašiť prípadných zlodejov pred tým, než začnú konať. Čo sa týka bezpečnostného alarmu – o tom asi ani netreba hovoriť.

 

Na záver

Dovolenka je o oddychu, avšak žiadny oddych nie je tým pravým, pokiaľ nemáte úplne bezstarostnú myseľ – a ak nemáte správne zabezpečený domov, stále máte dôvod na premýšľanie a strachovanie sa. Dúfame, že vám našich 5 dovolenkových pravidiel pre bezpečnosť poslúži a budete na ne myslieť pred odchodom za oddychom. Pokiaľ máte akékoľvek otázky ohľadom bezpečnosti vášho domova, náš team LOCK Service vám rád pomôže.