Bezpečnosť vašich okien: Časť 2

Bezpečnosť vašich okien: Časť 2

Novinky

Vyhodíš ho dverami, vráti sa oknom – porekadlo,  ktoré pozná každý z nás. S týmto princípom sa stretávame v mnohých oblastiach nášho života, a rovnako to platí aj pokiaľ hovoríme o bezpečnosti nášho domova. Zamyslite sa – kadiaľ sa lupič dostane do vnútra nášho domu, ak nie dverami? Odpoveď už poznáte…

Správne zabezpečenie okien je rovnako dôležité, ako zabezpečenie dverí. V prvej časti tohto článku ste mali možnosť dozvedieť sa, akým rizikám v bezpečnosti okien sa najčastejšie vystavujeme. V tomto článku sa pozrieme na to, ako vaše okná správne zabezpečiť, aby ste sa akýmkoľvek rizikám vyhli a nemuseli sa strachovať, že k vám zavíta nepozvaná návšteva.

  1. Bezpečnostné zámky na okná

Inštalácia kvalitných bezpečnostných zámkov na okná je prvým krokom, ako sa poistiť proti vniknutiu zlodejov do vnútra. Väčšina okien býva vybavená obyčajným zatváracím systémom, ktorý síce vaše okno nechá zatvorené, avšak je úplne neefektívne proti násilnému vniknutiu. Preto je inštalovanie bezpečnostných zámkov na všetky vaše okná nevyhnutnosťou.

Keďže existuje veľké množstvo rôznych typov okien, na všetky typy okien sa dá, samozrejme, kúpiť vhodný bezpečnostný zámok. Vždy sa preto s výberom poraďte s obchodníkom, ktorý vám rád ponúkne bezpečnostné riešenia priamo na mieru. Medzi najkvalitnejšie bezpečnostné zámky na okná patria tie od značky ABUS, ktoré nielen že moderne vyzerajú, ale poskytujú maximálnu ochranu proti vlámaniu.

  1. Bezpečnostné mreže na okná

Bezpečnostné mreže sú z hľadiska bezpečnosti efektívne z dvoch hlavných príčin. Tou prvou je, že znemožňujú dostupnosť a druhou je, že mreže robia okná menej priehľadnými – teda zlodeji toho cez okno toľko neuvidia. Bezpečnostné mreže sú dostupné v rôznych veľkostiach a tvaroch a môžu byť umiestnené buď zvnútra alebo zvonka.

  1. Bezpečnostné fólie pre nerozbitné a nepriehľadné okná

Vo väčšine prípadov sa lupiči dostávajú do vnútra nášho domu tak, že rozbijú okno. Je možnosť, ako urobiť okno nerozbitným bez toho, aby sme ho museli celé vymeniť? Existuje efektívne riešenie, o ktorom ste možno ešte nepočuli – bezpečnostné fólie, ktoré urobia sklo nerozbitným.

Okrem toho sú dostupné aj fólie, ktoré znemožňujú priehľadnosť skla z jednej strany, čo znemožní lupičom výhľad do vášho domova.

  1. Bezpečnostné alarmy

Pre zvýšenie bezpečnosti si môžete zaobstarať aj špeciálne bezpečnostné alarmy, ktoré vás upozornia hneď, akonáhle zaregistrujú, že niečo nie je v poriadku. To oceníte najmä v prípade, že trávite dlhý čas v práci alebo pokiaľ odídete mimo vášho domu na dlhšiu dobu, napríklad na dovolenku.

  1. Záclony, závesy a tmavé sklo

Ako už bolo spomenuté v prvej časti článku o bezpečnosti okien, je v našom záujme znemožniť priehľadnosť okien čo najviac, keďže prípadní lupiči nás môžu sledovať a podľa toho si naplánovať ich akciu. A okrem toho – každý chce mať súkromie, však? Za týmto účelom odporúčame zakrývať okná záclonami, závesmi a tiež investovať do tmavého skla, ktoré znemožňuje priehľadnosť okien. A samozrejme aj špeciálne fólie na okná, ktoré sme už spomínali v bode číslo 3.

Na záver

Správne zabezpečenie okien je pre vašu bezpečnosť rovnako nevyhnutné ako zabezpečenie dverí, preto by sme to nemali zanedbávať. Rovnako dôležité je podotknúť, že bezpečnosť vašich okien nezávisí iba od jedného bezpečnostného opatrenia, ale je nutné zobrať do úvahy každý z bodov spomenutých vyššie.

Pokiaľ chcete svoje okná správne zabezpečiť, nemusíte byť na to sami. Nechajte si poradiť od odborníkov v LOCK Service, ktorí vám urobia prehliadku u vás doma a poradia vám s výberom tých najkvalitnejších bezpečnostných riešení úplne ZADARMO.